İbretlik olay, çok berbat bir kaza, esasında cinayet dememiz gereken bir kaza. Ortada var olan dedikoduları, tartışmaların dışında bir açıdan bakıp, bu trafik cinayetinin esas sebeplerini merak ediyorum.

  1. Emrah Serbest zaten alkol tedavisi görüyormuş. Kuralların düzgün olduğu bir ülkede doktorlar bunu ilgili mercilere bildirmek ve sürücü ehliyetini durdurmak zorunda olurlardı
  2.  Yurt dışında, kaza yapmazsanız dahi, önündeki araçla aranızda hızınıza paralel olarak artan güvenli mesafeyi bırakmazsanız ceza alırsınız. Öndeki aracın her an, altını çiziyorum her an fren yapması gerekebilir. Yurtdışında, ne olursa olsun arkadan çarparsanız suçlu sizsiniz!. Frene basma ve durma mesafesini iyi bilip o mesafeyi uzun tutmak zorundasınız. Emrah Serbest bunu dikkate alsaydı bu kaza olmazdı
  3.  Belli ki, alkolle veya alkollü yakalansa da, cezayı yeterince caydırıcı bulmamış.
  4. Profesyonell olarak, kendisi gibi bir insanı bu kadar riske sokacağına, zaten var olan maddi gücü ile, şöfşr tutabilir, taksi ayarlayabilirdi.
  5. Bu durumu hafifletmez, öteki araçtaki kurbanların kemerleri var mıydı cidden merak ediyorum. (Avrupada kemersiz 3 metre dahi süremezsiniz. Kemerli kazalarda kayıp riski çok daha az oluyor)

Kısacası, Emrah Serbest kurallara uymadığı ve ülkede düzgün bir trafik sistemi olmadığı için 3 kişinin hayatını kaybetmesine sebep oldu.

 

Post Navigation