Bir zamanlar ülkede bir dönem varmış.

Yöneticileri aptal mı aptalmış.

O kadar ama o kadar aptalmışlar ki, düşünün gelecek 20 sene hatta yüz sene boyunca dahi, dini ve resmi bayramların hangi günlere denk geleceği belli iken, her sene ama her sene hemen hemen o dini ve resmi bayramların olduğu haftaya kadar insanlar hangi günlerin tatil olup olmadığını tartışırlarmış. O kadar saçma bir tartışma her sene tekrarlanırmış ki, bu tartışmada yer alan politikacılar, turizmciler, çalışanlar buradaki aptalca durumu bir türlü görmek istemezlermiş.

Sahi, gelecek 20 sene hatta 1000 sene dahi günleri, takvimi belli etkinlikler için dahi, son ana kadar belirsizliği yürütenler, ‘ani’ durumlarda sizce ne kadar başarılı olabilirler ki? Sizce sele, depreme, başka afetlere nasıl hazır olabilirler?

Bir zamanlar böyle bir ülkede öyle bir dönem varmış.

Böyle bir ülkenin  her geç belirlenen bayram tatiline sevinen aptal mı aptal insanları varmış.

Benzer ülkelerden birinde, gene idari tatil ile resmi tatil arasındaki farkı bilmeyen bir kitle varmış. Bu aradaki farkı bilmeyince, idari tatilin özel sektör için tatil demek olmadığını, özel sektörün de çalışanlarını birçok kişi tatilde iken çalışmaya zorladığını dikkate almazlarmış.

Evet bir zamanlar böyle bir ülkenin böyle bir döneminde tatiller böyle geç belirlenirmiş.

 

Post Navigation