Beni tanımazsın ama ben sana Abi diyeyim, samimiyetimi anlayacak bir erdeminin olduğuna eminim.

Vurulduğun ana kadar seni çok eleştirdim. Müziğinin son zamanlarda eskisi gibi olmadığını düşünüyordum doğrusu. Ancak vurulduğunda sanki beni vurdular. Kurtulsun, bir daha şarkı söylesin diye cidden dualar ettim. Allah bir şekilde seni bize bağışladı.

Bir ara videonu izledim: ‘Allahtan ne gelse iyidir diyordun. Allah ses verdi, mal mül verdi o zaman iyiydi de bunu verince mi kötü oldu’ diyordun. Yok rol gelmedi yaptıkların anlattıkların. Neden kaset yapmıyor diye yapılmış videolara falan baktım, izledim. Genelde söylenen çok kaliteli olmazsa kabul etmediğin idi.

İbrahim Abi, bak kaç sene oldu. Ben senin sesini Sabuha daki hali ile istediğin kadar üst ve alt perdeler arası bir ispanyol dansçısı gibi oynadığın hali ile olmazsa da dinlemek istiyorum. Hani kimi danslar vardır, az hareketlidir ama şıktır, çok dönmez, çok hoplamazsın ama eleganttır.  Şarkılarını öyle söyle İbrahim Abi.

Kimse Leonard Cohen neden şarkılarını böyle söylüyor diye hesap soruyor mu? Adam şarkı söyleyecek yaşı geçmesi gerekirken, o kadar evrensel, o kadar her yaşta söylenebilecek şarkılar yazmış, bestelemiş, söylemiş ki, halen söyleyebiliyor. Ermiş bir insan gibi

İbrahim Abi, kulaklarını gelecek tüm eleştirilere tıkasan, medyaya muzik konusunda kendini savunma gereği hissetmeden öyle bir kaset yapsan olmaz mı? Bu emekli olduğun manasına gelmez, bu senin sesini özleyenlere halen hizmet ettiğin ve sesini en uygun şekilde değerlendirdiğin manasına gelir.

 

Kimbilir bu munzırlık yapar, belki albumüne bu şarkıyı veya Loenard Cohen’in bir parçasını alırsın, kimbilir?

 

 

 

Post Navigation