Başlığa bakıp ‘aa’ demeyin, neden olmasın ki? Mevcut sistem, yeterince imza toplayanların başkan adayı olmasına olanak sağlıyor. Haluk Levent zaten belirli bir dünya görüşüne sahip, politik tavrını da ortaya koymuş bir insan. Zaten en son İzmir Marşı ve öncesindeki ‘Gökovalar olmasın’ ile tavrını ortaya koyan biri de. Bu vesile ile Siyasete soğuk olmadığına da eminim. Sanattan siyasete geçen ilginç örnekler ver ama bağımsız tavır alanlar arasında ilginç örnekler dünyada yok değil, mesela İtalyada Giuseppe PieroBeppeGrillo  komedyen olarak blog yazıları ile sistemi eleştiren yazılar yazmaya başlayıp 5 yıldız hareketi adında bir parti kurtu. Başkan olmadı ama beklenmedik derecede de başarılı oldu. Haluk Levent, şu anda, geyiğine dahi görünse, AHBAP partisi diye bir parti kurdu sanal olarak, ve kendine kendine sadece internet üzerinden, sanal örgütlenmesini de gerçekleştiren bir ağ oluşturdu.

İnsanların dillerine nefret söylemini ve ayrışmayı değil ama şarkılarını plesenk etmiş bir sanatçı, samimiyetini her daim koruyabilmiş bir sanatçı, eğer herhangi bir politik partinin yedeği olmayı, içinde erimeyi kabul etmeden bağımsız olarak yola çıkarsa, bir surpriz yapabilir mi? Göreceğiz. Ve daha doğrusu,  neden olmasın? Bence CHPnin ve MHPnin uydurduğu çatı adaydan daha çok hareket ve canlılık getirecek biri olacak eğer aday olursa. Ve hatta kendini dinazor siyasetçilerden uzak konumlandırırsa şansı da olabilir. Tabi o zamanlar da, büyük ihtimalle, onun hayatı ve geçmişi hakkında bel altı saldırılar da olacaktır. Her halükarda dikkatle izlenmesi gereken bir aday olacağına eminim.

Oy verir misiniz derseniz, şimdi zaten belli olan adaya ek olarak olacaksa, bırakın sadece oy vermeyi, eğer uzman olduğum alanlarda destek isterse , ‘Yeter ki Sen Sev Beni’ şarkısının hatırına,  o güzel yüreği için ve getireceği umut ve samimiyeti için elimden geleni ardıma koymam:)

 

Post Navigation