Ne kadar Erdoğan düşmanı olursanız olun, halkın darbecilere karşı duruşunu küçümsemek sizin hakkınız değil.  Yok senaryoydu, yok karşı darbe oluyor, yok hizmetçiler yapmış olamaz, yok kesin onlardır..O konular farklı konular. Orada eleştirilecek, karşı durulacak siz bulmazsanız ben onlarca konu bulurum.

İnsanlar hayatlarını tehlikeye atma pahasına sokaklara çıktı mı? Tanklara karşı durdu mu? Liderlerinin yanında saf durdular ve duruyorlar mı? Bütün bunlar ortada iken, ve darbeciler kim olursa olsun, sivil hayatı yok edecek   iken, belki de binlerle sayılacak insanlar öldürülecek iken, buna karşı durmuş halka göbeğini kaşıyan insan muamelesi yapanlar, halkı hem hiç tanımamışlar hem de kendi kendilerini efendi ve bizleri de salak falan zannediyorlar.

Darbeyi şucular değil bucular yaptı diyorlar, doğrudur veya değildir, herşey ortaya çıkar zamanla, ancak esas sorulması gereken sorulardan biri şu: Sivil ve dini bir hareketin örgütlenme alanı neden oralara kadar gidebilmektedir?

Benim için terazi ölçüsü basit: Herhangi bir durumda, seçme ve karar verme hakkı bende olsa, genel veya yerel seçimle kimden kurtulma ihtimalim varsa, ben ondan yana tavır koyarım.

 

 

 

Post Navigation