Kizkardeşim yakınmış, çalışmaktansa ne olacak bu dünyanın hali diye düşünüyormuş. Ulen senin yaşın kaç!

İnan sevgili okur, ben de coğu zaman calışmaktansa ‘ne olacak benim halim, ne olacak memleketin hali, ne olacak bahcedeki cicegin hali, ne olacak bu havadan gecen bulutlar, ne olacak dünya ekonomisi düşüne düşüne bi bakıyorum calısmam gereken saatlerimi kahve icerek, cay icerek, laklak yaparak, daha kötüsü yemek yiyerek gecirmişim..

Bu da yetmezmiş gibi arabeske de bağlıyorum kanalımı off da off.kendine acı çektirerek hayattan keyf alır mı yahu insan..alırmış, mesela şimdi Müslüm Gürses modundayım..

Müslüm Gürses harikadır sevgili okur, hatta simdi sana yazarken bir Müslüm açayım..dur..

‘İtirazim var yalancı kadere’ parçasını açtım..

Allaahh jilet çekesim var off off yazmaya devam edeyim sevgili okur.

Biliyorum sevgili okur, toplasan hepi hepi yüz kişi etmezsin yani şimdi bu yazıyı senin için yazdığımı falan sanma.

Şimdi dinlediğim Müslüm’ü kendim için nasıl dinliyorsam, ‘dertlerin cümlesine, itiiirazım var’ ı onunla tekrarlayıp diyorsam, bu yazıyı da kendim için yazıyorum. Yani kendini hint kumaşından, nimetten sanma!

‘Ben hep yenilmeye mahkum muyum’ ulan..

‘İtirazim var bu yalan dolana..benim şu dertlere borcum var ki..’

Şimdi bu yazıyı yazmak için mi, yoksa Pazar Pazar yazmakta olduğum tezimi üniversitede yazmaya devam etmekten kaçmak için mi yazıyorum bilmiyorum ama, yazıyorum işte.

Sen de madem şu ana kadar okudun, bari kal sonuna kadar sevgili okur. Malum google analitik amca çok okurum olmadığını yüzüme o kadar çok vuruyor ki, artık ona sormuyorum dahi.

Aklıma geldi de, eskiden şaka yaparken, yerin altında sakladığımız tüm Kürtçe kasetlerin birer Müslüm Gürses kasetine döndüğünü anlatırdım çünkü ‘Cane Cane wera meydane’ hareketli parçası birden bire Müslümün ‘isyaaaan’ parçalarına dönerdi uğradığı kimsayal değişimden dolayı. Müslüm acaba Tarkan parçası söylese nasıl söylerdi diye gırgır geçerdik. ‘Oynama şıkıdım şıkıdım, hüüfüp’ü ağır ağır,  düşmesin diye mikrofuna tutuna tutuna şarkı söyleyen Müslümü taklit ederek söylerdik.

Seneler sonra Müslüm kendini aştı, popçuların en efsane şarkılarını öyle bir söyledi ki, artık o parçaları ondan dinlemezsem tad alamaz oldum. O kadar iyi okur ve kendi tarzına uyarlar ki, Tarkan ve Sezen o kadar güzel yorumladığı için anlaştıkları telif ücretini dahi almaktan vazgeçmişlerdi Müslümden.

Mesela off dur şimdi söylüyor işte..youtube’in kendi kendine atladığı parça gibi: Tutamıyorum Zamanı

‘Kal gittiğin yerde mutlu ol…’

‘Senin gülen yüzüne kurban bu serseri kalbim..’

Dinlerken hem söylüyor hem de yazıyorum kıymeti kendinden makul sevgili okur..

Neyse, akşam oldu zaten. ben biraz daha arabesk dinleyip eve gideyim, çok yoruldum bu gün.

Ne olacak bu dünyanın, işlerimin, projelerimin, kitaplarımın ve de tezimin hali peh..

Off Müslüm de gitti bu dünyadan off of..

Nasıl bir ermiş hali var söylerken yahu…

‘Ben sigara dumanının altında yana yana ben sonunda kül oldum..’

 

 

Post Navigation